Νίκησε ο Παλλεσβιακός

01/07/2012 - 05:56
Πρώτος και καλύτερος είναι στη βαθμολογία του Ομίλου Παραμονής ο Παλλεσβιακός, που νίκησε την Τετάρτη στα Πάμφιλα τον Ερμή με 2-3 στο μεταξύ τους εξ αναβολής παιχνίδι.
ΕΡΜΗΣ - ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 2-3
Ζορίστηκε, αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη κόντρα στον Ερμή

Ο «Παλλέ» χρησιμοποίησε στην αναμέτρηση νεαρούς ποδοσφαιριστές, που έδειξαν ότι διαθέτουν αρκετά αξιόλογες ικανότητες, όπως ο 14χρονος Ταξιάρχης Κλούρας, που έπαιξε για πρώτη φορά και μάλιστα ήταν και ο σκόρερ ενός γκολ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν μετά από εξαιρετική κεφαλιά του Μωραΐτη, ο οποίος αργότερα είχε και δοκάρι. Η ομάδα του Παλλεσβιακού είχε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, τις οποίες όμως δεν αξιοποίησε. Στην επανάληψη, ο Ερμής ανέβασε στροφές, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο δυνατά, πίεσε και ισοφάρισε στο 65΄ με τον Κουγιουμτζή. Όμως 10 λεπτά πριν το τέλος, το παιχνίδι πήρε διαφορετική τροπή, αφού στο 80΄ ο Καρανίκας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Παλλεσβιακό, κάνοντας το 1-2, στο 88΄ ο Κλούρας το 1-3 και τέλος, στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν στο να μειώσουν σε 2-3 με το Δήμα.