Αλλά… δέχτηκε ένα γκολ μετά από 550 λεπτά που κρατούσε απαραβίαστη την εστία του

Ξανά σούπερ ο Χογκ!

20/11/2014 - 15:23

Βασικός για μία ακόμη φορά αγωνίστηκε ο τερματοφύλακας της Καλλονής Άντριου Χογκ, με την Εθνική Ομάδα της Μάλτας στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Βουλγαρία, στο Εθνικό Στάδιο «Βασίλ Λέφκσι», για τα προκριματικά τού Euro 2016.

Ο διεθνής Μαλτέζος κίπερ πραγματοποίησε μια… ακόμη σειρά σημαντικών επεμβάσεων και βοήθησε την ομάδα του να κατακτήσει το βαθμό της ισοπαλίας. Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε με τα γκολ των Γκαλαμπίνοφ στο 6ο λεπτό (Βουλγαρία) και Φάιλα στο 49΄ από το σημείο του πέναλτι (Μάλτα).

Στα αξιοσημείωτα δε είναι ότι ο Χογκ τελικά… δέχτηκε γκολ μετά από 550 και βάλε λεπτά, αλλά όχι υπερασπιζόμενος τα δοκάρια της Καλλονής!